Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ANONİM ŞİRKET GENEL KURUL EVRAKLARI- ÖRNEK BELGELE

Ziyaretci
    Seçim olduğunda komiser temsilcisi bulunmak zorunda değil diye bir bilgi aldım. Yönetim kurulu raporu ve iç yönergenin ayrıca ilan edilerek bir ücret ödenmesi mi gerekiyor arkadaşlar ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Şişli/İST.
    PAY SAHİBİNİN ADI, SOYADI/ÜNVANIİKAMETGAH ADRESİHİSSE ADEDİSERMAYE TUTARI (TL)
    1-
    2-
    3-
    c)- Hesap Dönemi İçinde Meydana Gelen Değişiklikler:
    PAY SAHİBİNİN ADI, SOYADI/ÜNVANIÖNCEKİ DÖNEM HİSSE ADEDİÖNCEKİ DÖNEM SERMAYE TUTARI (TL)CARİDÖNEM HİSSE ADEDİCARİ DÖNEM SERMAYE TUTARI (TL)
    1-
    2-
    3-

Selamlar,
    yön. kur. faaliyet raporundaki bu kısmın ilk bilgilerine mevcut pay sahiplerini
    ikinci kısmınada 2012 yılındaki pay sahiplerini mi yazmalıyız ?
    Teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır.

Ziyaretci
    Yönetim kurulu yeni pay alma hakkının kullanılabilmesinin esaslarını bir karar ile belirler ve bu kararda pay sahiplerine en az onbeş gün süre verir. Sermaye artırımının tescilinden önce, yönetim kurulunun yeni pay alma hakkının kullanılması esaslarının belirlenmesine ilişkin bu karar tescil ve ilan edilmelidir.

Arkadaşlar bu karar örneği var mı? Genel Kuruldan önce mi tescil edilmesi gerekiyor?

Yeni Üye
    Ocak 2013 itibari ile aylık brüt ücret 2.000 tl olan bir işçinin çalıştığı iş yerine ait tehlike sınıfı 2dir. Bu işçinin ocak ayına ait iş veren maliyetini hesaplayınız?
    bu soru çok önemli cevaplayabilecek olan varsa bekliyorum lütfennnn [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Yeni Üye
    https://www.vergiportali.com/maashsp.aspxverdiğim linkten hesaplama yapabilirsiniz

Yeni Üye
    Arkadaşlar A.Ş. genel kurulu yapan var mı? gazetesini paylaşabilir mi? mart sonunda genel kurul yapılmadı ise sıkıntı ne olur? ltd tek ortağa düştüğü zaman ortaktan tek ortaklı olmasına dair tescil ilan yapılmadı ise cezası var mıdır?

yukarıdaki sorulara ivedilikle cevabınız varsa rica ederim.

Üye
    Nereden
    İstanbul
    tek kişilik aş dönüşte 7 gün içinde tek kişilik olduğunun tescili gerekiyor, tarihi ona göre yapmalısınız,

Yeni Üye
    HİSSE DEVRİNİ YAPTIK AMA TESCİLİ YAPMADIK SÜRESİ DE GEÇTİ CEZASI NEDİR ACABA

Yeni Üye
    Merhabalar, Lütfen yardım;
    Bir AŞ'nin
    1- İmza Süresi Bitti
    2- 5 ortakdan tek kişilik A.Ş.'ye düşecek.
    3- Birde İç Yönerge ilan edilmesi lazım sanırım.
    Bu işlemleri hangi sırayla, nasıl başlamalıyım, uygulama yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi.
    Hükümet komseri gerekiyor da 15 gün önceden karar alıp, gazeteye ilan verip mi başlayacağım işlemlere ?
    Teşekkürler.