Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk teşvikli 6111 - 5110 aynı bildirgede verilirmi

Hybrid View

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Merhabalar;
    2 sigortalı işçim var birisi teşvikli 6111, diğerinormal 5110
    aynı bildirgede verilirmi,yoksa ayrı ayrı bildirgelerdemi veriliyor?

ben aynı bildirgede vermek istiyorum fakat mümkün değil herhalde.

Müdavim Üye
    ayrı ve mümkün değil.

hayatta oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Müdavim Üye
    Nereden
    Şanlıurfa

İkisi birlikte verilir.E bildirgede 6111 sayılı kanun seçtiğinizde sistem önce 5510 sayılı teşvig indirimi ni yapardaha sonra 6111 sayılıkanunuteşviğiindirimi ni yapar.
    StjSmmm OSMAN DEMİR

Kıdemli Üye
    6111+5510 YararlananAyrı Sadece 5510 dan Yararlanan Ayrı Gönderiliyor Zaten Sistem Otomatik Olarak Ayrı Ayrı Getiriyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı yln6334 Nickli Üyeden Alıntı

İkisi birlikte verilir.E bildirgede 6111 sayılı kanun seçtiğinizde sistem önce 5510 sayılı teşvig indirimi ni yapardaha sonra 6111 sayılıkanunuteşviğiindirimi ni yapar.
    cevabınızın soru ile alakası yok ayrıca hataya yöndermiş. ikisinin aynı bildrgede verılmesı ıksının de 6111 seçmesi anlamına gelir.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Ocak 2013 döneminde Berber mükellef 1 sigortalısı varken, 27 yaşında ustalık belgesi olan, işkura kaydı olan bir personel daha aldı, yeni personelin son 2 yıldır SGK sıda yok, mükellefin borcuda yok ancak yeni personel için 6111 teşvikli olarak bildirge göndermeye çalıştığımda hata mesajı çıkıyor bu kişi için
    Sigortalı 4447/geçici 10.md kapsamında olmadığından, 06111 sayılı Kanun numarası ile bildirilemez.4447/geçici 10.md sigortalı bilgilerini kontrol ediniz.

Şartları :* işe alındıkları tarihten önceki altı aya ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumuna verilen prim ve hizmet belgelerinde kayıtlı sigortalılar dışında olmaları
    * aynı döneme ilişkin işe alındıkları işyerinden bildirilen prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısının ortalamasına ilave olmaları
    *a)18 yaşından büyük ve 29 yaşından küçük erkekler ile 18 yaşından büyük kadınlardan;
    1) Mesleki yeterlik belgesi sahipleri için kırksekiz ay süreyle,
    2) Mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yüksek öğretimi veya Türkiye İş Kurumunca düzenlenen işgücü yetiştirme kurslarını bitirenler için otuzaltı ay süreyle,
    3) (1) ve (2) numaralı alt bentlerde sayılan belge ve niteliklere sahip olmayanlar için yirmidört ay süreyle,
    b)29 yaşından büyük erkeklerden (a) bendinin (1) ve (2) numaralı alt bentlerinde sayılan belge ve niteliklere sahip olanlar için yirmidört ay süreyle,
    c) (a) ve (b) bentleri kapsamına girenlerin Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsizler arasından işe alınmaları halinde ilave olarak altı ay süreyle,
    ç) 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında çalışmakta iken, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten sonra mesleki yeterlik belgesi alanlar veya mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yüksek öğretimi bitirenler için oniki ay süreyle,
    d) 18 yaşından büyüklerden bu fıkranın (a), (b) ve (ç) bentlerine girmeyenlerin Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsizler arasından işe alınmaları halinde altı ay süreyle, uygulanır.
    ALİ TEZEL abiden fırça yemeyelim nerde hata yaptık anlayadım.
    Dostluk ve Para Su ile Zeytinyağ gibidir.(Don Antobelli) Hangisinin Zeytinyağı olduğuna kişin karakteri karar verir.(Y.K)

Müdavim Üye
    başta dedik iki bildirgede ayrı ve ikisinide beraber vermek mümkün değil
    isteyen vermeyi denesin sonra başına geleceklerden mesul değiliz
    hayatta oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Kıdemli Üye
    Sayın Yusuf Kartal Sistemden Teşvik Süresini Kontrol Edip Kaydını Yaptınız mı ??

Müdavim Üye
    En yakın SGM den aktivasyon yapın dostum.

ALİ TEZEL DUYMASIN
    ZÜBEYİR SERT
    Mali Müşavir