Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bağımsız denetim yönetmeliği itiraz

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Recep Tayyip Erdoğan
    Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Sayın Başbakanım[/B];
    “<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bağımsız Denetim[/B]” konusunda, “<B style="mso-bidi-font-weight: normal">saydamlık, katılımcılık[/B] ve <B style="mso-bidi-font-weight: normal">adalet[/B]” ilkeleriyle hareket etmesini beklediğimiz <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu[/B] (KGK) tarafından hazırlanan ve 26 Aralık 2012 Çarşamba günü Resmi Gazete’ de yayınlanan “<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bağımsız Denetim Yönetmeliği[/B]” ile muhasebe meslek camiamızı hayal kırıklığına uğrattı.
    "Yasalarla sahip olunan hakların herkes tarafından kullanılmasının sağlanmasına" olan beklentimizle; "Hak ve hukuka uygunluk", "hakkı gözetme" sorumluluğu, görevi ve anlayışı bulunan makamınızın yetkisiyle, büyük mağduriyetin önüne geçiniz.
    <DIV style="mso-element: ; mso-element--height: 21.2pt; mso-element--: 1.9pt; mso-element-wrap: auto; mso-element-anchor-vertical: paragraph; mso-element-anchor-horiz&#111;ntal: column; mso-element-left: 123.55pt; mso-element-top: 4.85pt; mso-height-rule: exactly">
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 height=28 ="0" ="0">
    <T>
    <TR>
    <TD style="BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-BOTTOM: 0cm; : transparent; PADDING-LEFT: 1.9pt; PADDING-RIGHT: 1.9pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 0cm" height=28 vAlign=top align=left>
    </TD></TR></T></TABLE>
    "Bir kurala",
    "Bir ilkeye",
    "Bir gerçeğe"
    uymayan "Bağımsız Denetim Yönetmeliği”ni <B style="mso-bidi-font-weight: normal">İPTAL EDİNİZ.[/B]

Türkiye’de “<B style="mso-bidi-font-weight: normal">şeffaf[/B], <B style="mso-bidi-font-weight: normal">denetlenebilir[/B] ve <B style="mso-bidi-font-weight: normal">kayıtlı bir ekonomi[/B]” idealinde yetki bekleyen ve elini taşın altına koymaya hazır olan bizler; “Bağımsız Denetim Yönetmeliği”nin bu haliyle, bir yandan ülkemizin geleceğini olumsuz etkileyeceğini, bir yandan da yasayla kazanılmış haklarımızı kullanmamızda en büyük engeli yaratacağını üzülerek gördük.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu[/B], YMM ve SMMM unvanları arasında ayrıcalık yaratmıştır.
    Ayrıca SMMM’ lere iki sınav ve iki stajı zorunluluğu getirilerek, SMMM’ lerin denetim işini yapması zorlaştırılmıştır.
    “Bağımsız Denetim Yönetmeliği” nin geri çekilmesi,yeni yönetmeliklegetirilecek kalite Güvence Koşulları dâhilinde “denetim yetkisi” nin, zaten yetkin olan ruhsatlı tüm meslek mensuplarımıza verilmesi isteğimizdir.
    Yine; <B style="mso-bidi-font-weight: normal">kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanılması temelinde[/B] mesleki eğitim, ücretlendirme, denetim ve disiplin gibi çatı örgütümüzün şekillendirdiği yetki ve sorumlulukları yok saymadan “işbirliği<B style="mso-bidi-font-weight: normal">”[/B] zemininin oluşturmasına büyük ihtiyaç vardır.
    “<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Türkiye’de bağımsız denetimin dünya gerçeklerine uygun olarak yapılmasına zemin hazırlayacak[/B]” ve mağduriyetimize de son verecek “<B style="mso-bidi-font-weight: normal">DUYARLILIĞI” [/B]göstereceğinize inanıyorum…
    Saygılarımla…
    OSMAN UYAR SMMM
    osmanuyar2003@gmail.com

Ziyaretci

kifayetsiz muhteris

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    kifayetsiz muhteris:
    1-yetenek ve yaratıcılıktan nasibini almamış, dolayısıyla kuru kuruya hırsla, yoluna çıkanları çiğneye çiğneye basamakları çıkmaya çalışan, bir yerlerde tökezleyip yeri öpmeye mahkum, acınılası kişi.

<TABLE style="MARGIN: 0px 0px 0px 3px; WIDTH: 120px; : right; CLEAR: right" id=sagdakitable border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0>
    <T>
    <TR>
    <TD>
    <TABLE style="DISPLAY: block" id=reklamlar border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0>
    <T>
    <TR>
    <TD></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
    < =text/> ol{line-height:14pt;} ol li{margin-left:8px;} .yazar_tarih{text-align:right !important;font-size:8pt;} .dislink,.dislink:visited,.dislink:hover{backgroun d: url(/res/dislink.png) center right no-repeat; padding: 0px 12px 0px 0px;}

2-hem kel hem fodul yahut hem cahil hem aptal gibi atasözlerine ilham kaynağı olmuş, hiçbir yeteneği, yeterliliği, vasfı olmamasına rağmen, gayet hırslı, kompleksli ve çokbilmiş davranışlar sergileyen insanlara yakıştırılan söz grubudur.
    yukarıdaki yazı izmir odasının yazısı olup meslektaşlarımız tarafından sayın Başbakan'a gönderilen yazı örneğidir.
    yorumunuzu yaparken ne kastettiğiniz tam olarak anlayamadım.açıklarmısınız.
    OSMAN UYAR SMMM
    osmanuyar2003@gmail.com

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

bencede sayın HB bu sözle ne demek istiyorsunuz eğer osman beye hakaret babında dedinizse derhal o yazıyı kaldırın,yazacaksanızda anlaşılır sözler olsun ve hakaret babında sözler olmasın.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    Yine birileri bir şeyler döndürmeye çalışıyor aklı sıra ama hadi hayırlısı olsun bakalım,DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN misali yahu 10 yıllık meslek mensubu muafiyeti için MECLİSE ÖNERGE VERMEYE ÇALIŞAN KİMDİ?? Üyelerine 10 yıllıklara muafiyet için önerge verilmiştir diye,SABAHIN KÖRÜNDE mesaj gönderenler kimdi??NE değişti dünden bugüne ?? Yine koltuk kaybetme kaygıları korkuları mı başladı birilerinde??Hayırdır?? KİMİ KANDIRIYORSUNUZ SİZ BU SAATTEN SONRA??

Ziyaretci
    malum grup devreye girer konu halledilir, ah hele birde şu odaların birliğin anahtarlarını teslim alsa o malum grup, var ya ihya oluruz hep beraber, tarifeler tavan yapar, kdv 3 ayda bire ba bs senede bire düşer mükellef formlarını maliye memurları doldurur, ama işte seçimle gelemiyorlar, şu seçim sistemini bir daha elden geçirseler...

Üye
    Bağımsız denetim yapacağım diyerek hak talep edenlerin ; bu konuda yapılan düzenlemelerde ki hataların düzeltilmesini yürütmenin başında bulunan BAŞBAKAN' a yazılan dilekçe ile talep etmesi ironi değilse; aymazlığın ta kendisidir. Çünkü;
    1-) Yetki kanuna aykırı olarak 660 sayılı KHK' yi yayınlayan Bakanlar kuruludur ve Onun da başında Başbakan bulunur.
    2-) KHK ile kurulan KGK nın başına maliye bürokrasisinden bir memurunu atayan kararnamede yine Başbakanın imzası vardır.
    3-) Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi vergi denetiminin kamu otoritesinden bağımsız özerk bir Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olması taleplerine kulaklarını tıkayan ve vergi denetimi silahını elinden bırakmayan yine aynı siyasi otorite ve onun başında ki sayın başbakandır.
    Vergi denetimi dahil ; tüm denetimlerin bağımsızlığı ancak ; siyasi yaklaşımlardan arınmış , idarenin vesayetinden kurtulmuş özerk kurumların varlığı ile söz konusu olur.
    Bu nedenle adı üstünde bağımsız denetime tabi olupda her türlü talebinin yerine getirilmesini idareden ve onun temsilcilerinden talep edilmesi eğer i,roni değilse , yukarıda da belirttiğim gibi AYMAZLIKDIR.

Ziyaretci
    dün atılan imzaya sadık kalmak,
    dün söylenen söze ters düşmemek,
    tutarlı olmak,
    güven sağlamak,güvenilir olmak,
    adil olmak,
    kendisine yapılmasından rahatsız olduğu davranışın başkasına yapılmasına ön ayak olmamak, teşvik etmemek,
    kendi saygı duyduğu değerlerine bakarak, başkalarınında bunlardan farklı değerleri olduğunu idrak etmek,
    falan ve filan.....

nerede hangi zaman diliminde vardı, tekrar döneceği umuduyla,
    yeni yılımız hepimize kutlu olsun,umutlu olalım.

Üye
    Bu arada ; Sermayenin işlemlerini denetleme adına bir sürü düzenleme yapıp meslek örgütünü bu tartışmalarla sarsan yürütmenin; KAMUNUN HARCAMALARINI DENETLEMEKLE GÖREVLİ SAYIŞTAYIN denetim yetkilerini tırpanlayan yasasını ANAYASA MAHKEMESİ İPTAL etti.İptal edilen yasa incelenirse makamına denetim için dilekçe yazılan Başbakanlığın DENETİM meselesine nasıl baktığı baktığı ve bu konuda ki ciddiyeti daha iyi anlaşılabilir sanırım...